LV   
EN     
 
 

displazia

 Suņu gūžu & elkoņu displāzija

Suņu hip displāzija ir slimība, kas sākas jaunos suņiem ar nestabilitāti vai dziļo gūžas locītavas relaksācija. no sasaisti Laxity ir atbildīgs par pirmajām klīniskām pazīmēm. Ar gūžas kustība stiepjas ar šķiedru locītavu kapsulu un saites, kas savieno ciskas kaula galvu ar iegurņa, radot sāpes un pieklibo. Ar (gūžas dobumu) viegli deformēta ar nepārtrauktu augšstilba galvas kustību. Var rasties microfracturing kaula microfracturing, kas izraisa vairāk sāpju un pieklibo jaunos suņiem. Suņa fizioloģiskā reakcija uz locītavu nenoteiktības ir proliferatīva fibroplasia vai kopīgās kapsulas sabiezējumu un no vai jauna kaula veidošanās uz no malas un augšstilba kakls, osteoartrītu progresē suņa dzīves laikā. Tomēr osteoartrīta radioloģiskās pazīmes ne vienmēr ir saistītas ar klīnisko funkciju.

hip displāzija cēloņi ir vairāku, un tie ietver gan iedzimtu, gan vides faktorus. ātri augšanas un svara pieaugums, ko izraisa pārmērīga uztura uzņemšana, var veicināt gūžas displāzija attīstību. Dažas vieglas un atkārtotas traumas, kas izraisa sinoviālā iekaisumu (locītavu pārklājums), arī var būt svarīgs iemesls.

Klīniskās pazīmes
hip displāzija klīniskās pazīmes ietver pieklibo, izturību pret pieaugumu vai lēcienu, svara pārvietošanu uz priekšējās ekstremitātes, muskuļu masas zudumu aizmugures ekstremitātēs un sāpes, manipulējot ar gurniem. Suņiem var būt klīniskās pazīmes jebkurā slimības attīstības stadijā, lai gan daudziem suņiem ar gūžas displāzija nav redzamu klīnisku pazīmju. Dažiem suņiem ir sāpes vecumā no 6 līdz 8 mēnešiem, bet viņi atgūtu, kamēr viņi aug. Tā kā osteoartrītu attīstās ar vecumu, dažiem suņiem var būt tādas klīniskas pazīmes kā cilvēkiem ar artrītu, piemēram, pieklibo pēc neparastas, pieklibo pēc ilgstošas dzemdībām, nopietnas problēmas, ja tās ir liekais svars.

Eksāmeni, atklāšanas testi un attēls
Ar eksāmenā iekļauts ir un no palpējot novērtējums. Daudziem suņiem ir sāpes, kad viņi stiept gūžas locītavas, pārvietojas kāju atpakaļ. Standarta rentgenogrāfiski skats, lai diagnosticētu gūžas displāzija, ir iegurņa skats uz iegurņa ar pagarināt pakaļkājas kas veidā un palika uz iekšpusi, lai koncentrētos uz patellas ceļa rieva.
Sunim ir jābūt iemidzina vai anestēzijā, lai atpūsties un būtu pareizā stāvoklī. Jūs varat izmantot skatu uz muguras muguras malu, lai noteiktu muguras muguras malas leņķi un stāvokli, novērtējot suni par iegurņa osteotomy.

Diferenciālā diagnoze.
Jaunajiem suņiem ir jānošķir gūžas displāzija un,, ko izraisa panosteítis, osteocondrosis un dažreiz par daļēju vai pilnīgu galvaskausa savstarpējās kaitējuma traumu. Ja pacientiem ir nepieciešams atbrīvoties no sāpēm un pieklibo, kas saistīta ar spiedienu uz nervu saknēm uz muguras, un,, kas saistīta ar galvaskausa savstarpējās savstarpējās, poliartrīts vai kaulu jaunveidojums (vēža) bojājumiem pirms klīnisko simptomu apstiprināšanas no Hip Dysplasia. Daudziem suņiem ir acīmredzama gūžas displāzija kas, tomēr, izraisa vēl viena problēma.

Apstrādes iespējas
Ārstēšana atkarīga no suņa vecuma, diskomforta pakāpes, fiziskajiem un ģeogrāfiskajiem atklājumiem, un īpašnieka cerībām un ekonomisko situāciju. par displāzija dēļ jauniem un pieaugušiem dzīvniekiem ar gūžas sāpēm ir konservatīvas un ķirurģiskas iespējas.
Vairumā jaunu dzīvnieku izmanto konservatīvu vai medicīnisku ārstēšanu. Lai gan agrīna ķirurģiska iejaukšanās ar jaunatni kaunuma sinfisiodesis vai trīskāršā iegurņa osteotomy var uzlabot prognozes par pieņemamu ilgtermiņa klīnisko funkciju, aptuveni 75 % jaunu pacientu, kas tiek ārstēti konservatīvi, atgūst pieņemamu klīnisko funkciju.
Pārējos 25 % ir nepieciešama medicīniska vai ķirurģiska ārstēšana kādā dzīves brīdī.
Ja, kas jaunāki par 20 nedēļām, var veikt jauniešu kaunuma sinfisiodesis (Spj), tehniku, lai apturētu kaunuma (iegurņa daļas) augšanu, ar mērķi mainīt iegurņa augšanu un palielināt,. grādu pārklājuma pakāpe pār augšstilba galvu.
Lielākā daļa šī vecuma kucēnu nav liecina klīnisko klīniskās pazīmes, tāpēc diagnoze ir atkarīga no skrīninga metodes izmantošanas, lai dokumentētu gūžas nenoteiktības, piemēram, Penn hip, kas nosaka dzīvniekus, kuri var būt kandidāti procedūrai.

Jauni suņi (mazāk nekā gads) ar dziļu relaksācija relaksācija, bet bez artrīta izmaiņām, var ārstēt ar iegurņa osteotomy (saukta arī par trīskāršā osteotomy iegurņa). Šī procedūra ir samazināt iegurņa kaulu trīs vietās un pagriezt to, lai stabilizētu gūžas sasaisti un daudzos gadījumos aizkavētu osteoartrīta progresēšanu.
Jauni suņi ar osteoartrītu gūs labumu no šīs procedūras un pēc vajadzības tiks ārstēti medicīniski.

Pieaugušiem suņiem ar gūžas displāzija, kuriem nav klīnisku pazīmju, nav nepieciešama medicīniska vai ķirurģiska ārstēšana. Šiem suņiem ir jābūt plānās un praksei jābūt mēreniem un konsekventiem, lai attīstītu labu muskuļu masu, kas atbalsta gurniem.
Pieauguši suņi ar neregulāru pieklibo var tikt ārstēti ar Nsaids un atpūtu. Ja, var būt saistīts ar konkrētu darbību, ir labāk izvairīties no aktivitātes.
Kad, samazinās, lēnām jāizveido konsekventa vingrinājumu programma. Ja, tiek atkārtots, tad vingrojumi ir jāsamazina un zāles tiek ievadītas vēlreiz. Ir jādara viss, lai suns paliktu plānās. Ideālā variantā jums vajadzētu būt iespējai viegli sajust ribas. Ja suņiem tikai svara zudums var atvieglot klīniskos simptomus.
Ja medicīniskā ārstēšana nenodrošina sāpju reljefu un saprātīgu funkciju, suns ir kandidāts vienai no divām ķirurģiskām procedūrām, lai atjaunotu gūžas sasaisti. Galvas un augšstilba kaula osteotomy ir noņemt gūžas locītavas gūžas kaula daļu. Ar atgūst ar šķiedru audumu un daudzos gadījumos ļauj dzīvei bez sāpēm.

Kopējā gūžas nomaiņa (KTN) ir aizstāt gūžas sasaisti ar metāla un polietilēna protēžu. Šī procedūra ļauj jums atgūt normālu ekstremitāšu darbību lielos suņiem. Procedūra ir dārga, jo notiek implanti un tehniskās prasības, un ir nepieciešama īpašnieku apņemšanās sekot seko.

Autors: Ann Džonsons, DMV, MS, diploms pa cvaes
Avots: raksts vetpaxis


 
<<< atpakal
 
 
 
 
 
Musu draugu majas lapas:
Musu kontakti:
 
 
 
www.fci.be - FCI
www.schaeferhund.lv - vacu aitu sunu klubs
www.kennelklubs.lv - Valmieras kennelklubs
www.dogs.lv - Latvijas kinologiska federacija
www.happydog.lv - Happy dog bariba
www.pedigreedatabase.com - Sunu datu baze registrs
www.307.lv - Sludinājumi laikrakstos
 

    Jolanta Berzina

 

     [email protected]

 

     +371 286 283 95

 

      Limbaži, LV 4001